MODerné a EXkluzívne bývanie

Píšeme novú históriu o bývaní ušitom na mieru

Viac informácií

História v novom šate

Modex vznikol v Žiline ako podnik miestneho hospodárstva v roku 1950. Podnik začínal pod názvom Vkus, až neskôr v roku 1969 zmenil svoj názov na Modex. Móda či moderný najviac vystihovali názov Modex. Okrem toho sa v skratke názvu skrýva aj slovíčko export symbolizujúce vývoz tovaru za hranice.

Modex, ako už z názvu vyplýva, sa živil šitím odevov na zákazku. Ako jediný podnik miestneho priemyslu v stredoslovenskom kraji vyrábal detské odevy a predával ich vo vlastnej predajni v Žiline. Bol známy používaním kvalitných materiálov a trendovými modelmi, jeho výrobky boli synonymom luxusu. Svedčí o tom aj fakt, že podnik začal už v roku 1960 vyvážať do západných krajín. Ročne získal 4 či 5 zlatých medailí, čím sa radil medzi popredné podniky nielen v rámci SSR, ale aj ČSSR.

V posledných rokoch vyrábal pre známe európske módne značky, hlavne z Nemecka, Francúzska či Talianska. Z jeho dielní vychádzalo ročne okolo 200-tisíc kusov, až 90 percent za hranice. Modex ukončil svoju výrobu v 2021, jeho história však zostáva vďaka nám aj naďalej čiastočne zachovaná.

Tak, ako Modex prinášal štýl a módnosť prostredníctvom odevov, my vám tieto črty prinášame prostredníctvom moderného a vkusného bývania v Modex Residence.

Projekt Modex Residence ponúkne 48 nadštandartných bytov, 5 priestorov pre obchod a služby a 95 parkovacích miest v podzemnej garáži.

Viac informácií

Vybavenie bytov inteligentnými prvkami, nabíjačka pre elektromobil v podzemnej garáži a zelená strecha pre vaše pohodlie.

Viac informácií

Chcete sa dozvedieť viac?

Stretnime sa

Radi Vám bližšie predstavíme unikátny projekt Modex.

Mám záujem o stretnutie